slider
Biohackerská ranní vzpruha

Biohackerská ranní vzpruha

  • Info:


Čas: 07:00 - 09:00

Aneb začněme ráno s procvičováním dechu, meditace a ledovou lázní. Ledová koupel je samozřejmě dobrovolná

Můžete přijít jen na dýchací techniku a meditaci. 

Začneme strečinkem našeho nejdůležitějšího svalu pro dýchání - strečinkem bránice. Pak si dáme sadu dalších dýchacích technik, které nám dodají energii víc, než jakákoliv skvělá káva či jiný stimulant. 

Náš autonomní nervový systém reguluje kyslík, který do těla dostáváme. Míra kyslíku, kterou do sebe dostáváme prostřednictvím dýchání ovlivňuje míru energie, která je vypuštěna do našich buněk v těle. To, jak dýcháme, hodně ovlivňuje naši biochemii a celkovou fyziologii našeho těla.

Co se týče chladové terapie, tak vystavení se chladu je pro nás velmi zdravé. Nicméně, je potřeba začít postupně a pomalu. Otužování není pro každého v každý okamžik, proto je důležité naučit se vnímat svoje tělo tím, že začneme pomalým a vědomým tréninkem. Díky chladové terapii se nám v těle postupně začne tvořit hnědý tuk, jehož hlavní rolí je tvořit teplo. V určitém smyslu vytváří každá buňka našeho těla teplo, ale hnědý tuk je k produkci tepla plně vybaven. Má v sobě totiž mnohem více mitochondrií, než běžné buňky. No a jako vedlejší účinek, tak spalujeme právě přebytečný bílý tuk. Zároveň nám chladová terapie pomáhá optimalizovat nervovou soustavu, zlepšuje motoriku, soustředěnost a tedy i lepší fungování mozku. 

S chladovou terapií je však spojeno i hodně rizik a proto můžeš využít této příležitosti a nechat se námi provést. 

Instruktoři

Nepropásněte náš kemp

Již 28. ledna 2020
Plná kapacita