slider
Síla dechu

Síla dechu

  • Info:


18:00- 20:00

Přijď s námi vyzkoušet SOMA Dech, velice účinnou a praktickou dechovou techniku, jejíž kořeny pocházejí, stejně jako metoda Wima Hofa, z Pranajámy - z tisíce let staré Indické moudrosti.

Tato dechová technika se skládá z dechových prvků, které ve vědeckých výzkumech vycházejí jako pro lidské zdraví nejpřínosnější. Jádrem techniky jsou klidný hluboký rytmický dech a řízená přerušovaná hypoxie – nedostatek kyslíku. Mezi nejzajímavější pozitivní účinky a zdravotní benefity tohoto dechu patří:

▪️ustálení srdečního rytmu, krevního tlaku a frekvence mozkových vln na tělu přirozené klidové hladině

▪️rozproudění a pročištění mozkomýšního moku – kapaliny která obaluje, chrání a vyživuje náš mozek

▪️vyloučení pozitivního chemického koktejlu hormonů a neurotransmitterů do těla (oxytocin, serotonin, dopamin, adrenalin, cortisol, acetylcholin..)

▪️při pravidelném cvičení dochází k výraznému poklesu dechové frekvence

Mezi další zajímavosti patří zvýšená produkce kmenových buňek a jejich možná distribuce do celého těla v průběhu řízené hypoxie. To vede doslova k aktivování seberegenerační schopnosti našeho těla.

Tato technika nevystavuje tělo nežádoucímu oxidativnímu stresu způsobovaném superventilací, narozdíl od jiných dnes populárních dechových metod. Stavy a prožitky jsou po hypoxii stejné, ne-li silnější než po překysličení.

Na začátku si projdeme krátkým teoretickým úvodem a naučíme se správně dýchat jednotlivé části techniky. Samotné dechové cvičení zabere necelou hodinu a večer zakončíme krátkou meditací.

Po akci účastníci obdrží zdroje a know-how jak techniku dýchat z pohodlí domova. Každodenní cvičení této techniky doporučujeme.

Těšíme se na Vás

Instruktoři

Hosté

Nepropásněte náš kemp

Již 30. ledna 2020
Plná kapacita